Bramy wahadłowe PVC

Bramy wahadłowe

Proponowane przez nas bramy wahadłowe produkowane są z miękkiego i elastycznego tworzywa PVC. Dzięki swojej budowie działają dwukierunkowo, nie ograniczając przy tym widoczności. Oddzielają pomieszczenia wewnętrzne i hale produkcyjne w miejscach intensywnego ruchu osób oraz pojazdów.

Znajdują zastosowanie jako wyposażenie w takich obszarach przemysłowych, jak:

  • obiekty handlowe
  • obiekty usługowe
  • hurtownie
  • magazyny

Korzyści ze stosowania bram wahadłowych PVC naszej produkcji:

  • Zapewniają doskonałą izolację klimatyczną pomieszczeń oraz swobodę ruchu,
  • Zmniejszają przeciągi i redukują hałas,
  • Gwarantują bezpieczeństwo użytkownikom dzięki dużej przezroczystości.

 Wymiary bram

W zależności od warunków, w jakich brama wahadłowa będzie pracować, istnieje możliwość doboru i produkcji według indywidualnego zlecenia Klienta. Bramy wahadłowe wykonywane są na wymiar, który uzależniony jest od wielkości otworu. Ważne są także wymiaru towarów, które będą przewożone przez bramę.

Oferujemy dwa typy bram wahadłowych:

  • małe o wymiarach do 2500 mm x 2500 mm (powierzchnia do 6,25 m2 i szerokość profilu 60 mm)
  • duże o wymiarach do 3000mm x 3500 mm (powierzchnia do 10,5 m2 i szerokość profilu 75 mm)

Istnieje możliwość wykonania bramy wahadłowej w postaci jednego skrzydła. Wówczas pełnią one rolę drzwi przejściowych.

bramy wahadłowedrzwi przejsciowe duze i male bramy wahadlowe

Wyposażenie bram wahadłowych

Bramy wahadłowe w wersji standardowej posiadają konstrukcję ramową wykonaną z profili aluminiowych anodowanych w naturalnej barwie. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania konstrukcji bramy i wszystkich jej elementów ze stali nierdzewnej.

bramy wahadlowe

Bramy wahadłowe PVC obsługiwane są ręcznie. Wystarczy pchnąć ręką skrzydło lub najechać na nie wózkiem paletowym. Wygodę obsługi zapewnia możliwość otwierania w obie strony – na zewnątrz i do wewnątrz. Następnie brama zamyka się sama. Siłę zamykania można regulować. W wersji opcjonalnej stosuje się ustalacz pozycji otwarcia, co ma szczególne znaczenie dla obszarów o bardzo dużym natężeniu ruchu.

Skrzydła wyposażone są w stalowy zespół z możliwością regulacji oraz górny i dolny zespół łożyskowy.

Precyzyjną regulację wysokości  zapewnia dolny zawias wraz ze śrubą regulacyjną i podstawą podłogową. Zawiasy umożliwiają otwieranie skrzydła w dwóch kierunkach: na zewnątrz i do wewnątrz. Zamykają również samoczynnie skrzydła.

Płat bramy wahadłowej

Oferujemy cztery rodzaje płatów do budowy bram wahadłowych. Tak szeroki wybór pozwala dopasować bramę do swoich potrzeb, uwzględniając jej funkcję, wygląd wnętrza, rodzaj ruchu oraz wyposażenie. Co ważne, istnieje możliwość wymiany samego arkusza folii pvc do płata bramy wahadłowej.

Płaty skrzydeł wykonane są z elastycznej folii PVC, dostępnej w kilku kolorach i odmianach, w zależności od sposobu użycia i warunków środowiskowych. Najpopularniejsze tworzywo PVC wykorzystywane przy produkcji bram wahadłowych to folia szkliście przejrzysta oraz przejrzysta wzmacniana.

Folia przejrzysta (o lekkim niebieskim zabarwieniu) cechuje się wysoką przenikalnością światła (85%), wytrzymałością na rozdarcia, a dzięki dobrej redukcji dźwięku zapewnia barierę dźwiękową. Folia wzmocniona posiada bardzo wysoką wytrzymałość na rozdarcia dzięki użyciu siatki wzmacniającej i również zapewnia właściwości izolacyjne, termiczne i akustyczne.

Płat jednoczęściowyPłat z folii wzmocnionej (żebrowanej)Płat dwuczęściowyPłat trzyczęściowy
Płat bramy wykonany z z jednego arkusza folii przezroczystej o lekko niebieskim zabarwieniu. Jest w pełni przezierny. Zapewnia doskonałą widoczność po obu stronach i tym samym bezpieczny ruch w dwóch kierunkach.Płat bramy wykonany z folii zbrojonej, szczególnie zalecany przy dużym natężeniu ruchu. Siatka nylonowa wtopiona w płacie charakteryzuje się wzmocnioną wytrzymałością na rozdarcia i uszkodzenia.Płat bramy wykonany z dwóch arkuszy folii pvc. Górny pas przezierny zapewnia dobrą widoczność. Dolna część wykonana z folii kolorowej oddziela pomieszczenia i ogranicza widoczność drugiej strony.Płat trzyczęściowy z pasem przejrzystym na poziomie wzroku zapewnia widoczność po drugiej stronie pomieszczenia. Pozostała część płata zasłania całkowicie to, co jest po drugiej stronie bramy.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego typu folii PVC bramy możemy zaadoptować do różnych warunków pracy. Dla obszarów wewnętrzno-zewnętrznych zaleca się folię typu Standard (-15°C do +50°C), dla otworów bramowych i drzwiowych w mroźniach folię typu Polar (-25°C do +30°C), a dla obszarów o dużej intensywności ruchu folię wzmocnioną.

Miękkie tworzywo PVC zapewnia bezpieczeństwo obsługi, a także chroni użytkowników i towary. W przypadku uderzenia płat odkształca się, co zapobiega uszkodzeniu. Po zdarzeniu i usunięciu przeszkody płat powraca do pierwotnego kształtu. Bezpieczne korzystanie z bramy wahadłowej zapewniają zaokrąglone krawędzie płat PVC.


Do pobrania:

Bramy wahadłowe – prospekt
Wytyczne zabudowy bram wahadłowych
Instrukcja instalacji bram wahadłowych
Deklaracja zgodności WE