Kotary spawalnicze bezpiecznym rozwiązaniem w halach spawalniczych

Kotary spawalnicze

Ciekawym zastosowaniem foli z miękkiego PVC jest separacja stanowisk spawalniczych. Certyfikowana folia PVC z filtrem UV pozwala na obserwowanie pracy spawacza nieuzbrojonym okiem. W trosce o bezpieczeństwo pracowników coraz więcej firm stosuje przegrody spawalnicze z folii PVC- przykładem może być nasza ostatnia realizacja. Zastosowano tutaj kurtyny przygotowane pod wymiar istniejących stanowisk spawalniczych. Nie zawsze jednak istnieje gotowa konstrukcja umożliwiająca powieszenie przesłony. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się modułowe parawany spawalnicze, o ściśle określonych wymiarach. Posiadamy w ofercie wersje jednościenne oraz trójścienne, stacjonarne oraz ruchome na kołach jezdnych.

Kotary spawalnicze produkowane są podobnie jak pozostałe kurtyny paskowe. W tym przypadku wypełnienie stanowi folia przeznaczona do spawalnictwa. Producent EXTRUFLEX w swojej ofercie posiada folię w dwóch różnych formatach 2x300mm oraz 1x570mm. Kolorystycznie dostępne folie: czerwona, zielona błyszcząca i zielona matowa. Niezależnie od wybranego koloru, właściwości folii pozostają niezmienne. Na powierzchni lameli spawalniczych, co 1,5 metra wybita jest norma klasyfikacji ogniowej EN1598/ ISO25980.

Kurtyny spawalnicze – realizacja dla jednego z naszych klientów

Dla Naszego klienta realizowaliśmy kotary spawalnicze w kolorze zielonym błyszczącym. Folia EXTRUFLEX w formacie pasa 2x300mm okuta w płytki mocujące wykonane ze stali ocynkowanej. Pokrycie pasów 2/7 tj. 36% 2x54mm. Wybór takiego zachodzenia pasów był optymalnym rozwiązaniem, które pozwoliło na zachowanie szczelności kotary przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa.Kurtyny paskowe zachodzenie pasówNa podstawie kompleksowo dostarczonej oferty, gdzie każdy element ma dokładnie wyszczególnioną wagę, wraz z klientem byliśmy w stanie odpowiednio dobrać elementy stelażu. Przy doborze, należy uwzględnić przede wszystkim obciążenia statyczne oraz dynamiczne, wynikające z ruchów mas powietrza.

Mocowanie pasów foliowych odbyło się do przygotowanej przez klienta konstrukcji. Profile konstrukcyjne podwieszane na linkach bezpośrednio do sufitu. Wymiary kurtyn spawalniczych uniemożliwiały wykorzystanie gotowych rozwiązań. W związku z tym konieczna była produkcja kurtyn zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Zakład produkcyjny sukcesywnie zwiększa ilość stanowisk spawalniczych, niezmiennie korzystając z naszych usług. Cieszymy się niezmiernie, że zadowoleni klienci wracają przy kolejnych realizacjach oraz, że kurtyny spawalnicze spełniają swoją funkcję. W związku ze zwiększeniem się świadomości jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pracy, popularność osłon spawalniczych rośnie z roku na rok.