Kurtyny PCV paskowe

Kurtyny PCV paskowe


Kurtyny paskowe PCV w hali magazynowej
Kurtyny paskowe PCV w magazynie

Wykonane z miękkiego materiału kurtyny PCV, stosowane są w różnych warunkach środowiskowych. Folia PCV przeznaczona do pracy w zakresie temperatur od -60°C do +50°C. Ze względu na tak szeroki zakres temperaturowy,  daje możliwość zastosowania jej w różnych warunkach. Kurtyny przede wszystkim minimalizują straty ciepła. Przepuszczalność światła przez folię kształtuje się na poziomie 85%, co z pewnością przyczynia się do częstego wykorzystania kurtyn pcv.

Zastosowanie kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe przede wszystkim stosowane są w obszarach wewnętrznych. Przy zewnętrznym montażu, folia narażona na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, szybciej będzie ulegać zniszczeniu.

Ponadto znajdują zastosowanie w specjalistycznych warunkach, takich jak:

 • mroźnie i chłodnie – miejsca o obniżonych temperaturach (nawet – 60°C)
 • miejsca zagrożone wybuchem
 • pomieszczenia z bezpośrednim kontaktem z żywnością
 • hale, magazyny
 • osłony na stanowiskach spawalniczych
 • pomieszczenia o podwyższonych wymaganiach higienicznych

Korzyści ze stosowania kurtyn paskowych:

 • zapobieganie przeciągom
 • ograniczenie strat ciepła w okresie zimowym i wzrostów temperatur w okresie letnim
 • ograniczenie przenikania zapachów
 • ochrona przed hałasem
 • ochrona przez zanieczyszczeniami (kurz, pył, owady)

Rodzaj Folii PCV

W związku z  różnorodnością właściwości fizykochemicznych folii pvc, istnieje możliwość dopasowania kurtyny do indywidualnych potrzeb klienta.

Kurtyny PCV produkowane są z różnych rodzajów folii PVC:

W zależności od sposobu montażu, oferujemy kurtyny grzebieniowe, rurowe i kurtyny przesuwne.

Oferujemy sprzedaż gotowych do samodzielnego montażu kurtyn paskowych oraz materiału do przygotowania kurtyny we własnym zakresie. Niezależnie od wybranego wariantu, pomagamy w doborze odpowiedniego produktu (rodzaj folii, szerokość pasa, wielkość zakładki).

Montaż kurtyny PCV możliwy jest do przeprowadzenia we własnym zakresie.  Kurtyny paskowe wraz z kompletną instrukcją montażową.

Kurtyny paskowe przygotowywane są pod wymiar światła otworu. Wybór wersji „na gotowo” umożliwia natychmiastowy ich montaż. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się w elementy mocujące do wieszaka grzebieniowego (kołki montażowe). Pasy pocięte na wskazaną długość wraz z zanitowanymi płytkami montażowymi na każdym z nich.

Zakup samego materiału wiąże się z przygotowaniem kurtyny paskowej we własnym zakresie. Dostarczana jest folia PCV w rolce do pocięcia jej na pasy. Każdy pasy dziurkujemy i mocujemy na nim płytkę mocującą, którą później wieszamy na listwie montażowej.

Konieczne jest zachowanie dużej staranności przy wykonywaniu kurtyn. Nawet minimalna niedokładność, skutkować może odchyleniami wiszących pasów folii, a co za tym idzie nieszczelnością kurtyny.

Zarówno przy wyborze gotowej kurtyny jak i przy samodzielnym jej przygotowaniu, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na staranność wykonania oraz wieszanie pasów na listwie montażowej. Zaokrąglone krawędzie pasów folii, w naturalny sposób układają się jak “łuski”. Aby dobrze spełniały swoją funkcje doszczelniającą, należy mocować je w następujący sposób:Przeczytaj więcej: kurtyny grzebieniowe i kurtyny przesuwne

Wycena kurtyny paskowej w kilka minut.

Zadzwoń do Nas pod numer 693 168 199 / 661 606 377  lub wyślij zapytanie ofertowe na adres swiatpvc@kolbud.pl

Zapewniamy profesjonalne doradztwo, wysoką jakość produktów oraz atrakcyjne ceny.