Kurtyny PCV paskowe

Kurtyny paskowe PCV w hali magazynowej

Wykonane z miękkiego materiału kurtyny PVC stosowane są w różnych warunkach środowiskowych. Folia przeznaczona jest do pracy w zakresie temperatur od -60°C do +50°C. Ze względu na tak szeroki zakres temperaturowy daje możliwość
zastosowania jej w różnych warunkach.

Kurtyna foliowa PVC przede wszystkim minimalizuje straty ciepła.
Przepuszczalność światła kształtuje się na poziomie 85%, co z pewnością przyczynia się do częstego wykorzystania z kotar przemysłowych.

Zastosowanie kurtyn paskowych

Przemysłowe kurtyny paskowe stosowane są przede wszystkim w obszarach wewnętrznych.

Przy zewnętrznym montażu folia narażona na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, szybciej będzie więc ulegać zniszczeniu.

Ponadto znajdują zastosowanie w specjalistycznych warunkach, takich jak:
– mroźnie i chłodnie – miejsca o obniżonych temperaturach (nawet – 60°C),
– miejsca zagrożone wybuchem,
– pomieszczenia z bezpośrednim kontaktem z żywnością,
– hale, magazyny,
– osłony na stanowiskach spawalniczych,
– pomieszczenia o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

Korzyści ze stosowania kotar przemysłowych:

  • zapobieganie przeciągom,
  • ograniczenie strat ciepła w okresie zimowym i wzrostów temperatur w okresie letnim,
  • ograniczenie przenikania zapachów
  • ochrona przed hałasem
  • ochrona przez zanieczyszczeniami (kurz, pył, owady)

Rodzaj Folii PCV

W związku z różnorodnością właściwości fizykochemicznych kotar foliowych PVC istnieje możliwość dopasowania pasów przemysłowych do indywidualnych potrzeb klienta.

Kurtyny przemysłowe produkowane są z różnych rodzajów folii PVC:

W zależności od sposobu montażu oferujemy przemysłowe kotary przesuwne, grzebieniowe i rurowe.

Oferujemy sprzedaż kurtyn paskowych gotowych do samodzielnego montażu oraz materiału do przygotowania kotary we własnym zakresie. Niezależnie od wybranego wariantu, pomagamy w doborze odpowiedniego produktu (rodzaj folii, szerokość pasa, wielkość zakładki).

Montaż przemysłowej kotary PVC możliwy jest do przeprowadzenia we własnym zakresie. Produkty dostępne są wraz z kompletną instrukcją montażową.

Kurtyny paskowe PVC przygotowywane są pod wymiar światła otworu. Wybór wersji „na gotowo” umożliwia natychmiastowy montaż. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się w elementy mocujące do wieszaka grzebieniowego (kołki montażowe). Foliowe pasy pocięte na wskazaną długość wraz z zanitowanymi płytkami montażowymi na każdym z nich.

Zakup samego materiału wiąże się z przygotowaniem kotary paskowej we własnym zakresie. Folia PVC jest dostarczana w rolce do pocięcia na pasy.  Każdy z nich dziurkujemy i montujemy na nim płytkę mocującą, którą później wieszamy na listwie montażowej.

Konieczne jest zachowanie dużej staranności przy wykonywaniu kurtyn przemysłowych. Nawet minimalna niedokładność skutkować może odchyleniami wiszących pasów folii, a co za tym idzie nieszczelnością kotary.

Zarówno przy wyborze gotowej foliowej kurtyny przemysłowej, jak i przy samodzielnym jej przygotowaniu, szczególną uwagę należy zwrócić na staranność wykonania oraz wieszanie na listwie montażowej. Zaokrąglone krawędzie pasów folii w naturalny sposób układają się jak „łuski”. Aby kotara dobrze spełniała swoją funkcje doszczelniającą, należy mocować je w następujący sposób:Przeczytaj więcej: kurtyny grzebieniowe i kurtyny przesuwne

Wycena kurtyny paskowej w kilka minut.

Zadzwoń do Nas pod numer 693 168 199 / 661 606 377  lub wyślij zapytanie ofertowe na adres swiatpvc@kolbud.pl

Zapewniamy profesjonalne doradztwo, wysoką jakość produktów oraz atrakcyjne ceny.