Kurtyny antywirusowe – separacja przestrzeni użytkowej

Kurtyny antywirusowe

Szczególnie w obecnych czasach bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa biologicznego pracownikom w różnych miejscach wykonywania obowiązków służbowych. Świetnym rozwiązaniem są wtedy kurtyny antywirusowe, które przydają się w wielu sytuacjach, w których dochodzi do bliskiego kontaktu pomiędzy klientem, a osobą obsługującą, która powinna być właściwie zabezpieczona. To także bezpieczna zasłona dla przedstawicieli wielu innych zawodów, chroniąca przed drobnoustrojami.

Najważniejsze korzyści

Zastosowanie kurtyn foliowych pozwala uzyskać podstawową ochronę przed drobnoustrojami, które mogą przenosić się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową. Stanowi ona pierwszą osłonę przed bakteriami i wirusami, które w większości przypadków zostaną zatrzymane, chroniąc zdrowie osoby będącej po jej drugiej stronie. Poza tym, są one przeźroczyste, przez co nie ograniczają widoczności, dlatego też mogą spełniać swoją funkcję w komunikacji publicznej. Kurtyny antywirusowe produkowane są z najwyższej jakościowo folii. Europejska produkcja oraz liczne atesty i certyfikaty świadczą o jej jakości.

Możliwości wykorzystania kurtyn antywirusowych

Separacja przestrzeni użytkowej za pomocą kurtyn antywirusowych daje duże pole manewru w zakresie różnych sposobów uzyskania bezpieczeństwa biologicznego. Można je zastosować chociażby w urzędach czy sklepach, a także w innych punktach, gdzie dochodzi do bezpośredniej obsługi dużej liczby różnych klientów w ciągu dnia. Na takie zagrożenia narażeni są też kierowcy autobusów, dlatego też coraz częściej takie elementy są montowane w pojazdach komunikacji publicznej. Bardzo ważną role pełnić mogą one również w placówkach ochrony zdrowia.

Inne istotne cechy kurtyn

Do stworzenia zabezpieczenia w formie kurtyn antywirusowych służą arkusze foliowe (cienka folia FINEVINYL) lub kurtyny paskowe PVC. Są one wytrzymałe, a jednocześnie proste w eksploatacji i czyszczeniu. Dzięki temu można je powszechnie wykorzystywać i cieszą się sporym zainteresowaniem w instytucjach publicznych oraz placówkach prywatnych. Przegrody są też łatwe w montażu i demontażu. Sprawia to, że w bardzo szybki sposób można je zainstalować w wybranym miejscu.

Kurtyny antywirusowe wykonane z najwyższych jakościowo pasów podnoszą poziom bezpieczeństwa w miejscu ich zastosowania.

Zapraszamy do kontaktu!